Виховна робота




Лиш той,хто про безпеку дбає
проблем з пожежами не має.




Конкурс малюнків
"Пожежа очима дітей"


"Посвята в читачі"



Книга - наш мудрий друг!



День Здоров'я


Азбуку дорожню вчи,
перешкоди не чини.




Година роздумів"ПРО ДОБРО ТА МИЛОСЕРДЯ"



 Мета:   з’ясувати зміст понять «добро», «милосердя», «людяність»;
             формувати переконання про те, що людина народжена для того, щоб
             робити добрі вчинки;
             розвивати емоційно-ціннісну сферу учнів;
             виховувати бажання творити добро та уникати злих вчинків.

Обладнання:  макет сонечка з поняттям «доброта»;
                          макет серця ( зроблений  з паперу ); свічка ( вогник Добра );
                          картки- букви для напису « Доброта та милосердя»
                          ілюстрації та малюнки дітей на тему:  « Ні – насиллю!»
                          відеозапис пісні Н. Май «Пісня про добро»;
                          Відео- ролік «Доброта спасет мир!»;
                          запис пісні «Что такое доброта»;
                          слайди про доброту;
                          картки з прислів’ями про доброту , розрізані на дві частини.

Хід заходу
Учитель:
- Діти, давайте станемо в коло, візьмемось за руки. Подаруємо посмішку своїм товаришам і передамо тепло своїх долонь один одному
- Діти,  я пропоную вам заплющити очі і уявити себе маленьким «сонечком». Давайте промовимо:
- «Я – маленьке сонечко. Я розчісую свої промінці і піднімаюся вільно і урочисто.
Я – велике Сонце. В мене багато тепла і світла.
Я дарую своє тепло всім: небу, хмарам, річці, полям, тваринам, людям.
Я посміхаюся від щастя дарувати тепло, світло і добро».

Усміхнися сонечку:
«Здрастуй, золоте!»
Усміхнися квіточці –
Хай вона цвіте!
Усміхнися дощику:
«Лийся, мов з відра».
Друзям усміхнися,
Побажай добра.

- Діти,який настрій став у вас після цієї вправи?
- Так, веселий, тому, що ми дарували оточуючим тепло, любов і добро.
Побажавши один одному добра, ми разом послухаємо пісню Наталії Май і з’ясуємо чому буде присвячений наш сьогоднішній виховний захід,  урок- роздум.

(Звучить відеозапис пісні Н. Май «Пісня про добро» )

Ви прослухали пісню, продивились слайди.
Як ви вважаєте , про що ми сьогодні будемо говорити?
Учитель:
 Cьогодні ми з вами з’ясуємо, що означають поняття «добро» і «милосердя».  Будемо вчитися аналізувати свої вчинки.  А головне, навчимося дарувати тепло оточуючим людям. Наші очікування від уроку я пропоную зобразити у вигляді Дерева, на якому розквітнуть весняні квіти.
- Візьміть квіточку, назвіть свої очікування та розмістіть її біля дерева .
Якщо ваші очікування здійсняться, ви  прикрасите ними наше дерево. 
- Сьогодні у нас заняття особливе тому, що воно має торкнутися не тільки розуму, а найперше – серця. Зачепити струну кожного сердечка, щоб заговорила душа.
- Покладіть долоньку на груди і послухайте своє сердечко.
Я гадаю, воно допоможе вам дати відповідь на запитання:
- Що, саме для вас, означають слова «добро», « доброта»

(Діти передають по колу макет серця і говорять: «Добро – це …»)
- Так, дійсно, діти, добро – це людяність, взаємодопомога, чуйність.
- А що таке милосердя?
- Милосердя – добре, співчутливе, турботливе ставлення до людей, до хворих, слабких, немічних.
Доброта і милосердя – це чесноти, які ще з давніх часів були традиційними для нашого народу. Кожен християнин вважав своїм обов’язком допомагати знедоленому. Поділитися шматком хліба з голодним, дати притулок бездомному, захистити старість, допомогти хворому, захистити скривдженого. Милосердна людина завжди намагається надати допомогу всім тим, хто її потребує, а також завжди прощає образи і провини.
         Доброта і милосердя – це два крила, на яких тримається людство.

- Діти, а ви любите казки?
- Як ви вважаєте, казка може нас навчити добру і милосердю?
- Тоді вмощуйтесь зручненько і слухайте уважненько казку Володимира Катаєва «Квітка – семицвітна».
Бесіда за змістом казки
- Скільки пелюстків мала квітка?
- Скільки пелюстків витратила дівчинка даремно?
- На що витратила Женя останню пелюстку?
- Чи можна назвати цей вчинок милосердям?
- Як би ви вчинили на місці дівчинки?
- Чому тільки одна пелюстка повернулася до бабусі-чарівниці?
- Яка головна думка цієї казки?
     Так, вірно, казка нас навчила, що зроблене вами добро завжди повернеться до вас.
А зараз я пропоную Вам послухати казку-притчу про душевну красу та доброту.

( Учитель читає казку-притчу «Душевная красота спасет мир» )
-          Що ви можете сказати про дівчинку? Яка вона була?
-          Як, на вашу думку, чи можна прожити без доброти? Чому?
-          Як ви вважаєте, самому треба робити добро чи слід чекати, поки тебе попросять?
-          До кого можна бути добрим?
-          Кого в нашому класі можна назвати добрим?
-           
Вправа «Портрет добра»

Давайте спробуємо разом створити портрет добра.
-          На що схожа доброта?
Мені здається, що на посмішку мами. А вам?
В моїй уяві добро - це як жива істота.
Воно подібне людині, так само може радіти, сумувати, ображатись.
-          Закрийте очі й уявіть, як виглядає «Добро»
-          Якого кольору може бути доброта?
-          Яка вона на дотик?
(Добро –це ласка, добра людина. Добрі теплі руки,котик, собачка.
-          Це мир, злагода;
-          Це коли робиш добро іншим;
-          Це щось таке хороше, що є в людини.
Прийдете сьогодні додому та втільте свої асоціації в малюнку.
Створіть портрет Добра.
Учитель:
Дуже багато поетів присвячують свої поезії доброті.

( Перегляд відеоматеріалу « Доброта спасет мир»
Діти дивляться, вчитель зачитує рядки про добро та доброту )
Учитель:

На доброті існує світ,
І добротою пахне хліб.
І мирне небо…
І в школу йти,
Це також – вияв доброти.
І до людей любов свята –
Це чистота і доброта.

З давніх - давен стосунки між людьми, взаємопідтримка, доброта, милосердя були основними в житті, і це народ відобразив в усній народній творчості.
Вам дома треба було дібрати прислів’я та приказки про добро та доброту.
Зараз я буду передавати кожному мікрофон. А будете називати ті прислів’я та приказки, які дібрали готуючись до сьогоднішнього заходу.

( Діти називають прислів’я та приказки про добро)
Учитель:
А зараз продовжуючи роботу з прислів’ями ми попрацюємо в групах.
Кожна група отримає по три « розсипаних» прислів’я.
Вам треба буде зібрати прислів’я, тобто з’єднати частини так , щоб вийшло прислів’я.

І група

Не одяг прикрашає людину, а добрі діла.
Хочеш собі добра, не роби нікому зла.
Де є добрі люди, там біди не буде.

ІІ група

Добро творити – себе веселити.
Роблячи зло,на добро не сподівайся.
Доброго тримайся – поганого цурайся.

Учитель:
А зараз ми з вами трохи пограємо.
Проведемо гру «Так чи ні»

-          Бабусі хлопчик помагав,
На допомогу він мастак.
Він, діти, добрий хлопчик? (Так. )
Тепер усі скажіть мені:
У сварці жити добре? ( Ні.)
-А як не має забіяк,
Тоді усім прекрасно? ( Так.)
-          А як серця у всіх ясні,
То вам погано, діти? ( Ні. )
Співає хлопчик гарно як!
А вам подобається? ( Так.)
-          А як обличчя всіх сумні,
Похмурі, злі? Вам добре? ( Ні. )
-          Кричить, ламає все хлопчак,
Це теж погано, діти? ( Так. )
Тоді іще скажіть мені:
Як діти б’ються, добре? ( Ні. )
-          Коли вам краще жити:
Коли сміються діти? ( Так. )
Звичайно краще в мирі
Із усіма дітьми дружити,
Щоб всі веселими були,
В добрі і злагоді жили.

( Слухання пісні про доброту. Перегляд слайдів. )

Учитель:

Доброта – це проміння, що світло дарує,
Доброта – це тепло, що від серця іде.
Хоч вона і ніскілечки нам не коштує,
Та прямими шляхами у світі веде.
Доброта – це криниця з водою у спрагу,
Доброта, мов зоря у нічному путі.
Це ж вона в нас народжує силу й відвагу,
Не дає збайдужіти нікому в житті.
Доброта робить душу красиву і світлу.
Доброта – це підставлене вчасно крило.
Це вона піднімає людину до світла,
Щоб усім навкруги добре й тепло було.

Щоб бути доброю людиною, треба дотримуватись певних правил доброти.

Дівчатка підготували нам правила доброти, які ми з вами зараз уважно прослухаємо і будемо намагатися їх виконувати.

( Діти розказують правила доброти )

Щоб добрим чоловіком стати,
Потрібно правила добра всім знати.
Найперше з правил цих чудесних
Уміння бути добрим, чесним.

А друге правило таке:
Шануй ти маму й тата,
Люби сестер, братів, людей,
Добро сам будеш мати.

А третє правило просте,
Щоб мати серце золоте
Зла на людей ти не тримай,
Добро робить не забувай.
Ці правила виконувати мусиш,
Тоді закону доброти ти не порушиш.

Добро ти людям поспішай творити,
Усіх розумій, поважай і люби,
Так буде легше і біль пережити,
Й здоров’я буде більше тобі.

Добро – це , як казка, добро – це, як свято,
А зло – це бездушність й злиденність душі.
Тож будьмо багаті, і будьмо добріші,
І зло переможемо ми на землі.

Учитель:

Бути добрим нелегко.
Постійно робити добро важко.
І шлях до доброти нелегкий, довгий шлях, на якому людину чекають зльоти і падіння.
Вам, дітки, треба вчитися любити, співчувати, захищати слабких, поважати старших, вчитися бути милосердними.
Якщо хтось поруч з вами страждає, плачте разом з ним, якщо хтось радіє, радійте разом з ним. Любіть ближніх. Бо любов дивиться і бачить, чує і вислуховує. Всі ми живемо тільки один раз. Отже все добро, яке ми можемо зробити зараз, не відкладаємо на пізніше.
Пам’ятайте, добро. Зроблене вами, повернеться добром.


- Молодці. Ви всі сьогодні гарно працювали і впоралися із всіма завданнями. Покладіть руки на голівки і погладьте себе.
- А зараз підійдіть, будь ласка, до мене.
Простягніть руку до вогника. Нехай цей вогник доброти і милосердя запалає у вашому серці. А ви в свою чергу понесете цей вогник по своєму життю і донесете його до інших людей, понесете його по всьому світі. І нехай Бог благословить вас на добрі вчинки, а ваш ангел-охоронець захищає вас від лиха.

             Сказав мудрець:                                   Живи, добро звершай
                                               Та нагород за це не вимагай!
                                         Хай оживає істина стара.
                                               Людина починається з добра.




Дерево добра


Людина починається з добра


16 днів проти насильства



Тиждень енергозбереження




Комментариев нет:

Отправить комментарий